• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DEPREMZEDELER İÇİN MAKİNE BAŞINA GEÇTİLER

DEPREMZEDELER İÇİN MAKİNE BAŞINA GEÇTİLER

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in himayelerinde kurulan Kadınana Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi depremzedeler için seferber oldu. Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen depremler ardından harekete geçen Afyonkarahisarlı hanımlar birçok örgü işi yaparak yardım kampanyasına bağışta bulundu. 40’tan fazla gönüllü hanım depremzedelerin yaralarının sarılmasına yönelik yardımlara destek vermek için de çalışma başlattı. Gönüllü olarak bir araya […]

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in himayelerinde kurulan Kadınana Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi depremzedeler için seferber oldu.

Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen depremler ardından harekete geçen Afyonkarahisarlı hanımlar birçok örgü işi yaparak yardım kampanyasına bağışta bulundu. 40’tan fazla gönüllü hanım depremzedelerin yaralarının sarılmasına yönelik yardımlara destek vermek için de çalışma başlattı.

Gönüllü olarak bir araya gelen kadınlar kooperatif çatısı altında diktikleri kışlık eşofman, pijama, bebekler için yelek, kazak, atkı ve bereleri depremzedelere ulaştırılması için ilgili kurumlara teslim etti. Depremin ilk gününden itibaren yoğun bir çalışma temposuna girerek yardımlarını devam ettiren Kooperatif şimdi de şehrimize gelen depremzedelerin kıyafet ihtiyacını karşılıyor.

DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDULAR

Afyonkarahisar Belediyesi Kadınana Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, zor günlerde dayanışmanın merkezi oluyor. Kış mevsimine uygun kumaşlar ile hem yetişkin hem de çocuk depremzedeler için polar, eşofman takımı, bere, eldiven, atkı, sweat, toka, etek gibi ürünlerin dikimini yaparak, şehrimizin farklı yerlerinde misafir edilen depremzede vatandaşlara ulaştırılıyor. Deprem bölgelerinden gelen kardeşlerimizi kaldığı yurtlarda ziyaret eden Kooperatif üyeleri ihtiyaç taleplerini alarak dikimlerine yön veriyor.

DEPREM BÖLGELERİ İÇİN SEFERBER OLDUK

Yardım kampanyaları, ekip ve ekipmanlar ile personel desteğini bölgelere seferber edildiğini de sözlerine ekleyen Zeybek Başkan, Kadınana Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifindeki bayanların el emekleri ile deprem bölgelerindeki vatandaşlar için ürettikleri ürünlere değindi. Deprem seferberliği kapsamında kış mevsimine uygun kumaşlar ile yetişkin ve çocuklara polar, eşofman takımı, bere, eldiven gibi birçok ürünün dikiminin yapıldığına değinen Başkanımız Zeybek, “Deprem seferberliği kapsamında destek olan herkese teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar halkı bir kez daha ferasetini, yardım severliğini ve kadirşinaslığını gösterdi” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM