• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Can dostlarını’ beslemek için Sabah, Akşam hazırlık yapıyor

‘Can dostlarını’ beslemek için Sabah, Akşam hazırlık yapıyor

İlçemizde 2 yıldır motosikletiyle 3 kilometre yol katederek sokak hayvanlarını besleyen ve onların bakımını yaptırmaya çalışan kahveci esnafı Mehmet İlhan sokak hayvanları için gösterdiği duyarlılığı herkese örnek oluyor. İlçemizde Kevser Mahallesinde yaşayan ve kahvehane işleten 54 yaşındaki Mehmet İlhan, pandemi nedeniyle işyeri kapanınca 2 yıldır sabah, akşam iki öğün olmak üzere sokak hayvanlarını düzenli olarak […]

İlçemizde 2 yıldır motosikletiyle 3 kilometre yol katederek sokak hayvanlarını besleyen ve onların bakımını yaptırmaya çalışan kahveci esnafı Mehmet İlhan sokak hayvanları için gösterdiği duyarlılığı herkese örnek oluyor.

İlçemizde Kevser Mahallesinde yaşayan ve kahvehane işleten 54 yaşındaki Mehmet İlhan, pandemi nedeniyle işyeri kapanınca 2 yıldır sabah, akşam iki öğün olmak üzere sokak hayvanlarını düzenli olarak besliyor. Hayvanlar için sabah 10, akşam 10 olmak üzere toplam 20 ekmek alan İlhan, kasaptan aldığı etleri de evinde pişirerek yaklaşık 3 kilometre uzakta bulunan Hayvan Pazarı’na götürüp sokak hayvanlarını besliyor. Her gün düzenli olarak besleme işini gönüllü olarak yaptığını belirten Mehmet İlhan, “Her gün düzenli olarak aldığım ekmekleri ve etleri evimde hazırlayarak sabah, akşam köpekleri besliyorum. Bu işi içimden gelerek düzenli olarak yapıyorum. Hayvanları çok seviyorum. İçimden gelerek bu işi yapıyorum. Kimseye ‘Yardım edin’ demedim ve hayvanlara yadım etmeyi çok seviyorum” dedi. Etleri evde tencerede pişiren ve ekmekler ile harmanlayan İlhan, İnsanın yiyebileceği şekilde etlerimizi mutfağımda hazırladığını, küçük yavrular ve büyük köpekler için iki ayrı yemek yaparak motosikleti ile düzenli olarak besleme yaptığını belirtti. -“Motosiklet kornasını duyan köpekler, koşarak yanıma geliyor” Köpeklerin beslendiği alana yaklaştığında besleme vaktinin geldiğini motosikletinin kornasıyla haber verdiğini ifade eden İlhan, “Motosikletimin ve kornanın sesini duyan köpekler besleme saatinin geldiğini anlıyor. Nereden olurlarsa olsunlar korna sesini duyunca peşime takılıp koşmaya başlıyorlar. Nasıl bir şey anlamıyorum. Kornaya basınca hepsi sanki sarılmak istercesine koşuyor ve yemeğin geldiğini anlıyorlar” dedi. -“Sabah kahvaltı etmeden, hayvanların yemeğini hazırlıyorum” Sabah kalkar kalkmaz köpeklerin yiyeceklerini hazırlamaya başladığını aktaran İlhan, “Bu köpeklere bakmak, her boş olan insanın görevdir diye düşünüyorum. Bu masumlara bakmak, karınlarını doyurmak mutluluğun ötesinde bir şey. Ben pandemi döneminde işyerimin kapanması ile sokak hayvanlarını beslemeye başladım. İlk önce doğadaki yaban hayvanları için besleme yapıyordum. Birkaç kişi Hayvan pazarında sokak hayvanları olduğunu söyledi. Geldim baktım ki, burada küçük yavruların olduğunu fark ettim. 2 yıldır düzenli olarak beslemeye başladım ve hayvanlar çoğaldıkça çoğaldı. Ne kadar çoğalırsa çoğalsın ben bunlara bakmak istiyorum. Biz bunlara veriyoruz Allah’da bize iki veriyor isek dört veriyor. Sabah kahvaltı yapmadan iki kap yemeği pişirerek etli olarak buraya getiriyorum. Bizim burada tirit denilir ekmeğin üzerine et suyu ve et ile kaplayarak buraya getirip veriyorum. Yavru ve büyüklerin ayrı yemeklerini ve suyunu veriyorum. Bu işten son derece mutluluk duyuyorum. Hayvandan zarar gelmez. Her insan bir hayvanı sahiplensin, sahiplenmesin. Çocuklarını buraya getirip hayvanları besleyebilirler. Evlerinde bayat ekmekleri bulunanlar atmasın, bir kenara bıraksın çöpçülerimiz buraya getirerek bu hayvanlara veriyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM