• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BÖLGENİN EN MODERN  HAYVAN PAZARI KURULUYOR

BÖLGENİN EN MODERN HAYVAN PAZARI KURULUYOR

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kurban Bayramına adım adım ilerlediğimiz şu günlerde hemşehrilerimizin ve kurbanlık satışı yapan esnaflarımızın daha modern ve kullanılabilir şartlarda alış veriş yapmaları için Yeni Hayvan Pazarımızın taşıma işlemlerini başlattı. Yeni Hal Müdürlüğümüzün yan tarafında yapımına başlanan Yeni Hayvan Pazarımız; yaklaşık olarak 22.000 m2’lik bir alana sahip olacak. Büyükbaş ve Küçükbaş olarak […]

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kurban Bayramına adım adım ilerlediğimiz şu günlerde hemşehrilerimizin ve kurbanlık satışı yapan esnaflarımızın daha modern ve kullanılabilir şartlarda alış veriş yapmaları için Yeni Hayvan Pazarımızın taşıma işlemlerini başlattı.

Yeni Hal Müdürlüğümüzün yan tarafında yapımına başlanan Yeni Hayvan Pazarımız; yaklaşık olarak 22.000 m2’lik bir alana sahip olacak. Büyükbaş ve Küçükbaş olarak kapalı alanında 1750 hayvanın barınabileceği alanımızda (açık alan hariç), idari birimler lokal, çay ocağı, mescit, wc ve 140 araçlık hususi otoparkı da bulunacak. Elektronik kantarı, kantar ofisleri, kotralar ve padokları ile modern çağın imkanlarından faydalanarak yapımına başlanan alanı inceleyen Başkan Mustafa Çöl, burada hayvan satışı yapan esnaflarımız ile fikir alış verişinde bulunarak kendilerine bilgiler verdiler. İnşallah en kısa sürede buraya taşıma işlemlerinin biteceğinin altını çizen Başkan Mustafa; “Yıllardır ruhsat sorunu olan ve alınamayan eski hayvan pazarımızın yerine artık ruhsatlı ve bölgenin en modern hayvan pazarını inşa ediyoruz. Kurban Bayramı için hayvan satışlarıyla birlikte resmen yeni hayvan pazarımızın kullanacağız. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM