• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Mustafa Çöl’den Bomba açıklamalar – 1 –

Başkan Mustafa Çöl’den Bomba açıklamalar – 1 –

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Canlı yayında açıklamalarda bulundu. Gazeteci Sadettin Ulusoy’un sorularını yanıtlayan Başkan Çöl, İlçeye yapılan yatırımlar ve yapılacak yatırımlar ile ilgili bilgiler verirken, bomba projelerini de açıkladı. Pandemi döneminde Sandıklı’nın durumu hakkında bilgiler veren Başkan Mustafa Çöl, “Covid-19 ve Mescid-i Aksa’ya yapılan çirkin saldırılardan dolayı çok buruk bir bayram geçiriyoruz. Rabbim İnşallah, […]

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Canlı yayında açıklamalarda bulundu. Gazeteci Sadettin Ulusoy’un sorularını yanıtlayan Başkan Çöl, İlçeye yapılan yatırımlar ve yapılacak yatırımlar ile ilgili bilgiler verirken, bomba projelerini de açıkladı.

Pandemi döneminde Sandıklı’nın durumu hakkında bilgiler veren Başkan Mustafa Çöl, “Covid-19 ve Mescid-i Aksa’ya yapılan çirkin saldırılardan dolayı çok buruk bir bayram geçiriyoruz. Rabbim İnşallah, mazlum kardeşlerimize eziyet eden İsrail’i kahru perişan eylesin.

İlçemizde pandemi döneminde çok ciddi tedbirler aldık. Sayın Kaymakamımız ile birlikte alınan tedbirler Sandıklı’mızda sonuçlarını verdi. Pik döneminde Sandıklı bu durumu daha ucuz atlattı ve az seviyelerde vaka seviyesi görüldü. Çok kıymetli hemşehrilerimizden aramızdan ayrılanlar olmuştu onlarda Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar diliyorum. Kaymakamlığımız ve belediyemizin koordinesinde halkımıza hizmet edebilecek bütün ekiplerimizi argumanlarımızı oluşturduk. Bir telefon gelse 10 dakika içinde hizmeti ayağına götürdük vatandaşlarımızın” dedi.

-“Pandemi nedeniyle Mahallelerimizde İftar sofralarını kuramamak bizi üzdü”

İftar sofralarında vatandaşlar ile buluşamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Başkan Çöl, “Coşku içerisinde yapmış olduğumuz mahalle iftarlarımızı bu yıl gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşadık. Ama iftar çadırımızda evlerine yemek götürmek isteyen kıymetli hemşehrilerimizi bizler yalnız bırakmadık. Sandıklı içinden ve dışında inanılmaz destekler geldi. Ramazan dolayısı ile biz her gün Bin kişilik yemek çıkardık. İsteyen herkese ulaştık. O yemeği her gün vermek isteyen o kadar çok hemşehrimiz oluştu ki ben hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bizlerde günlük bu iaşenin alınması ve evlere kadar takdim edilmesinde emeği geçen bütün personelime de teşekkür ediyorum. Bundan sonraki Ramazanlarda inşallah, aynı çorbaya kaşık sallayacağımız, aynı duaya amin dediğimiz Ramazanlar geçiririz inşallah” dedi.

-“Son iki yıldır, Hüdai kaplıca alt yapısını yeniledik”

Kaplıcalarda minareli sular nedeniyle zamanla yıpranan ve tıkanma noktasına gelen Kaplıca alt yapı sıcak su hattının tekrar revize edilmeye başlandığını aktaran Çöl; “Bazı boruların ömrü 10 – 20 yıl ve hatta 30 yıl dayanan boruların ömürleri dönemin belediye başkanı Osman Seyman tarafından yapılmış Su depolarını bunların revize edilmesi ve yenilenmesi gerekiyordu. Baktık ki bu depoların yenilenmesi ve revize edilmesi sonucu çözmeyecek ve bizde kaplıca içerisindeki bütün hatları yeniledik ve yenilemeye de devam ediyoruz” dedi.

-“Termale daha fazla yatırım alabilmek adına birlik kurduk”

2015 -2016 yılının başlarında dönemin valisi Mustafa Tutulmaz’ın önerisi üzerine birlik kurulduğunu anlatan Başkan Çöl, “Dönemin valisi sayın Mustafa Tutulmaz’ın ‘Termal’e ve Turizme daha çok katkı alabilmek adına birlik kuralım” dedi. “Biz yarısına Özel idare olarak ortak olalım, yarısı da belediyenin olsun” dedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile çıkan o birliği kurduk. Sandıklı Hüdai Termal Turizm Alt Yapı Birliği. Birlik ne için önemli? Birliklere devletimize hazırlamış olduğumuz hibe projelere daha çok destek geliyor. Biz o zaman yaklaşık 13 Milyonluk bir proje sunmuştuk ki şuanda bu tutarlar 40-45 milyon lirayı bulmuştur. Her yıl oraya ödeneğimiz geliyor hibeler ile geliyor. Belediyecilikte en önemli şey şudur bana göre; Belediyenin bütçesinden ziyade, devletin destekleri ile hazırlamış olduğu paralar ile iş yapabiliyor iseniz daha mutlu oluyorsunuz. Çünkü o hazırladığınız bütçeyi daha başka kalemlerde kullanma şansımız oluyor. Her yıl bize buradan düzenli olarak para geliyor ve bizde buralarda peyder pey bu hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Yenilediğimiz borulardan arta kalan eski boruların minareler ile tıkandığını hepimiz görüyoruz. İnşallah bu boruları da belediyemizin yan tarafından bulunan hamam müzemizde sergilemeye başlayacağız. Sandıklı’nın mineral ve su bakımından ne kadar zengin olduğunun ve bunların içerisinde neler olduğunun anlatan müzemizde vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi. > Devam edecek…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM