• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başkan Arslan’dan İstiklal Marşı’nın kabulü mesajı

Başkan Arslan’dan İstiklal Marşı’nın kabulü mesajı

Kahraman ordumuzun azminden ve inancından, Anadolu’yu canları pahasına savunan aziz milletimizin kararlılığından ve vatan sevgisinden alınan ilhamla yazılan İstiklâl Marşı’mız, millî mücadele döneminde önemli bir yol gösterici, etkili bir motivasyon kaynağı olmuştur. Kurtuluş Savaşı’mız devam ederken, tarihimizin en zor dönemlerinden birinde, adeta ölüm kalım süreci içerisinde kaleme alınan İstiklal Marşı’mız, savaşa, lehimize çevirecek şekilde yön […]

Kahraman ordumuzun azminden ve inancından, Anadolu’yu canları pahasına savunan aziz milletimizin kararlılığından ve vatan sevgisinden alınan ilhamla yazılan İstiklâl Marşı’mız, millî mücadele döneminde önemli bir yol gösterici, etkili bir motivasyon kaynağı olmuştur.
Kurtuluş Savaşı’mız devam ederken, tarihimizin en zor dönemlerinden birinde, adeta ölüm kalım süreci içerisinde kaleme alınan İstiklal Marşı’mız, savaşa, lehimize çevirecek şekilde yön vermiş, yeni Türkiye için de tam anlamıyla bir ‘rehber’ işlevi görmüştür.
İşgal güçlerine karşı verilen destansı mücadelenin yürütücüsü Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin iradesi ve kararlılığı da kahraman Mehmetçiğimizin her türlü yoksunluğa rağmen ortaya koyduğu fedakârlık ve vatan sevgisi de millî marşımızın mısralarına açıkça yansımıştır.
Bağımsızlığımızın sembolü şanlı sancağımız, vatan uğruna dökülen kanlarımız, istiklâl uğruna yapabileceklerimiz, batının gücüne karşı maneviyatımız, vatan, bayrak ve ezan aşkıyla Yüce Yaradan’a yalvarış, ülkenin ebediyete kadar var olacağına yönelik inanç… Özetle; millî-manevî değerlerimiz, azim ve kararlılığımız, İstiklâl Marşı’mızın bütününe büyük ustalıkla yansıtılmıştır.
Bugün, yazılışının 100. yıl dönümünü idrak ettiğimiz İstiklâl Marşı’mızı, sadece kurtuluş mücadelemiz ölçeğinde değil, içerdiği derin anlam ve kıymetiharbiyesiyle; günümüze ve yarınlarımıza dair bakış açısıyla okur ve özümsersek, geleceğimizin de teminat altında olacağı muhakkaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklâl Marşı’mızın kabulünün 100. yıl dönümünde, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve kurtuluş mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!”
Ali Arslan

| Hocalar Belediye Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM