• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Afyonkarahisar’da AK Parti birinciliği kaptırmadı

Afyonkarahisar’da AK Parti birinciliği kaptırmadı

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği seçimleri kapsamında kullanılan oyların sayımı Afyonkarahisar’da sona erdi. Afyonkarahisar’da Ak Parti Birinciliğini yine kaptırmazken, Sandıklı’da da Cumhur İttifakı ve Milletvekili Seçimlerinde Ak Parti liderliğini korudu. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği seçimleri kapsamında kullanılan oyların sayımı Afyonkarahisar’da sona erdi. İl genelinde açılan 1885 sandığın sonuçları da belli oldu. AK […]

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği seçimleri kapsamında kullanılan oyların sayımı Afyonkarahisar’da sona erdi. Afyonkarahisar’da Ak Parti Birinciliğini yine kaptırmazken, Sandıklı’da da Cumhur İttifakı ve Milletvekili Seçimlerinde Ak Parti liderliğini korudu.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği seçimleri kapsamında kullanılan oyların sayımı Afyonkarahisar’da sona erdi. İl genelinde açılan 1885 sandığın sonuçları da belli oldu. AK PARTİ:209 bin 98 oy CUMHURİYET HALK PARTİSİ: 88 bin 282 oy MİLLİYETÇİHAREKET PARTİSİ: 76 bin 754 oy İYİ PARTİ: 59 bin 598 oy alarak 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28.Dönem Milletvekilliği seçimleri sonuçlandı. Buna göre AK Parti 3, CHP 1, MHP 1 ve İYİ Parti Afyonkarahisar’dan bir milletvekili çıkartıyor. Kesin olmayan sonuçlara göre, Milletvekilliği genel seçiminde 6 Afyonkarahisar Milletvekilliğinin 4’ünü Cumhur İttifakı, 2’sini Millet İttifakı partileri kazandı. SANDIKLI’DA MİLLETVEKİLİ SEVİNCİ Sandıklı’da Ak Parti Afyonkarahisar 3. Sıra Milletvekili Adayı olan Hasan Arslan’nın son duruma göre meclise girmesi Sandıklı’da vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Afyonkarahisar’daki sandıkların tamamının açıldığı bildirildi. Anadolu Ajansı’nın yayınladığı seçim sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı seçiminde Afyonkarahisar’da kullanılan oyların %63.86’sını alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 301 bin 965 oy aldı. Afyonkarahisar’daki oyların %28.87’sini alan Kemal Kılıçdaroğlu’na 136 bin 528 oy çıktı. Sinan Oğan’ın Afyonkarahisar’daki oy oranı % 6.71 ve aldığı oy sayısı 31 bin 702 oldu. Cumhurbaşkanlığı seçimi için Afyonkarahisar’da 484.035 oy kullanıldı. Bu oyların 472.839’u geçerli sayıldı. Afyonkarahisarlılar Cumhurbaşkanlığı seçimine %90.15 oranında katılım sağladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM