• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
3 Bin Metrekarelik Öğretmenevi yıllık 2 Bin liraya ısınmış..

3 Bin Metrekarelik Öğretmenevi yıllık 2 Bin liraya ısınmış..

Flaş.. Flaş.. Flaş.. SANJET’e ödenmesi gereken paralar DİNAR’a Sandıklı Öğretmen evi ile ilgili Gazetemize gelen birçok iddia var. Bu iddiaların arasında en dikkat çekicisi ise öğretmen evinin ısınması ile ilgili… Genel olarak, 100 – 120 metrekarelik veya  150 metrekarelik evlerde oturuyoruz. SANJET Türkiye’deki en ekonomik ısınma yöntemlerinden birisi olmasına rağmen vatandaş olarak bizler bile evlerimizde […]

Flaş.. Flaş.. Flaş.. SANJET’e ödenmesi gereken paralar DİNAR’a

Sandıklı Öğretmen evi ile ilgili Gazetemize gelen birçok iddia var.

Bu iddiaların arasında en dikkat çekicisi ise öğretmen evinin ısınması ile ilgili… Genel olarak, 100 – 120 metrekarelik veya  150 metrekarelik evlerde oturuyoruz.

SANJET Türkiye’deki en ekonomik ısınma yöntemlerinden birisi olmasına rağmen vatandaş olarak bizler bile evlerimizde kış sezonunu ortalama 2 bin liralık ısınma bedeliyle çıkarmakta iken, 3 bin metrekarelik öğretmenevi nasıl olurda normal bir ev kadar olan yıllık 2 bin lira ısınma bedeli öder akıl alır gibi değil…

İddialar arasında Öğretmen evinin 2015 yılından bu yana su, Sanjet gibi hizmetlerden gayri resmi yollar ile yararlandığı bu şekilde kâr ettirilen öğretmenevinin yapmış olduğu kârın ise DİNAR Öğretmenevi’nin zararının karşılanması için para aktarıldığı iddialarının ise karşılıksız olduğunu umuyoruz…

Yetkililerin gerekli açıklamalarını  vatandaşlar adına bekliyoruz ve yetkililere soruyoruz… Öğretmenevi’nde Sanjet saatleri ile ilgili oynama yapıldığı iddiası üzerine soruşturma başlatıldı mı?

Belediye ekiplerinin birkaç sefer gittiğinde düşük ödeme kaydını fark ettiği fakat “Önceden kalan kömürler var onunla beraber yakıyoruz o yüzden az tüketim”  dedikleri iddiaları doğru mu?

2015 yılından bu yana günlük verilen oda hizmet sayısı kaç?

Restourant, lokal, oturma salonlarının metrekareleri ne kadar?  Buralarda Sanjet dışında başka bir ısınma sistemi kullanılıyor mu?

Soğuk su ile ilgili kuyu suyunun şebeke suyuna bağlandığı iddiaları doğru mu?

Belediye kolluk kuvvetleri tarafından tutulan tutanakların imzalanmadığı doğru mu?

Ayrıca belediye tarafından “Saatle ısınma hizmetini kapatıp, metrekareye dönüş yapın hizmet verelim” denildiği fakat kabul edilmediği “Kömür yakarız” denildiği bilgisine ulaşıldı.

Sanjet yetkililerinin bu tarz işleme en son FETÖ yurtlarında rastladıkları, böylelikle kaçak ısınma tespitini yaptığı öğrenilirken yıllık ısınma bedeli olarak yaklaşık 70 bin lira ödemesi gerekirken 2 bin lira ödeyen Öğretmen evinin kaçak ısınma kullanımı nedeniyle ısınmasının kapatıldığı edindiğimiz bilgiler arasında..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM