• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Mesut Durgun
Mesut Durgun
sandiklipostasi@gmail.com
Z kuşağı ve zorunlu dün dersi..
 • 0
 • 1132
 • 04 Mart 2021 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e karşı kara propoganda yapanlara şu sözlerle seslendi: “Bir söz vardır; İyilikten maraz yani kötülük doğar diye… Gerçekten de bu deyimin karşılığını şu günlerde çokça görmeye başladık! Zeybek, Kentsel dönüşüm halkımızın beklentilerine uygun olsun diye gecesini gündüzüne katıyor! Hiç durmadan çalışıyor… – Karşılığında, memnun olan […]

Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e karşı kara propoganda yapanlara şu sözlerle seslendi:

“Bir söz vardır; İyilikten maraz yani kötülük doğar diye…

Gerçekten de bu deyimin karşılığını şu günlerde çokça görmeye başladık!

Zeybek, Kentsel dönüşüm halkımızın beklentilerine uygun olsun diye gecesini gündüzüne katıyor! Hiç durmadan çalışıyor…

– Karşılığında, memnun olan bir Allah‘ın kulu yok!

Binlerce kişiye ekmek kapısı olsun diye Organizeye arsa alayım diyor…

– ‘Zenginlerin adamı. Rant sağlıyor’ deniyor..

Her yıl 50-60 milyon tasarruf ediyor..

– Göze görünen ne yaptı?  Deyip çıkıyorlar…

Afray için büyük adımlar atıyor, antlaşmalar yapıyor!

-‘Eline yüzüne bulaştırdı, bu iş olmaz’ deniyor.

Daha neler neler…

Galiba, bu şehirde fitne kök salmış. İş bozucular çete, büyük bir güç olmuşlar…

Bunlara rağmen iş yapmak, iş başarmak çok zor!..

O zaman,

Önce Afyon’un içindeki bu fitneyi halledip, sonra da rahat rahat işe koyulmak gerekiyor!.

Galiba Zeybek, en başta bunlara karşı eylem planı geliştirmeliydi…

Sonrasında da işe koyulmalıydı..”

 

Birkaç ay öne Ambar Yolunda ki bir işletmede üçlü zirve toplantısı yapan, kendi aralarında koltuk taksimatı yapıp, Sandıklı üzerine oyun kuranlarla Mehmet ZEYBEK başkanı hedefe koyanlar aynı kişilerdir..

Kötü emelli kişilerin yaptığı çıkar hesabına, Afyonkarahisar halkı pirim vermez. Hesap kuranların hesabı ayaklarına dolanır..

Mehmet başkan, İl Başkanlığı döneminde de birçok haksızlığa maruz kalsa da üstesinden gelmiştir.  Bugün ayak bağı olanlarında üstesinden gelecektir..

***

 

Son yazımla ilgili çok fazla mail ve telefon yolu ile bana ulaşanlar oldu. Yazımda da bahsettiğim gibi memleket meseleleri toplumumuzun yumuşak karnı…

Memleket meselelerine duyarlı bir toplumdan daha güzel bir şey olamaz. Ancak toplum olarak en büyük problemimiz dünü çabuk unutmamız..

Sanırım eğitimde ki en büyük eksik DÜN…

 

DERS PROGRAMLARINDA ZORUNLU DÜN DERSİ OLMALI

Z kuşağı olarak adlandırılan genç nesil, dünden bihaber kalmamalı.  Z kuşağının en büyük problemi mağduriyet yıllarından bihaber olması değil mi?..

Yapılan istatistikler İstanbul seçimlerini Ak Parti’nin kaybetmesinin ana nedenini Z kuşağının oyunu alamaması olduğu yönünde..

Bugün bırakın başörtüsü mağduriyetini, hastane kuyruklarını bir zamanlar haber kanallarında her gün boy gösteren trafik canavarını, hastanelerde rehin kalan hastaları naaşları..

‘Cumhurbaşkanı kim?’ diye sorulsa ‘bilmiyorum’ ..

“Vali ne iş yapar?” desen “belediyeyi yönetir” diyecek gençlerin sayısı epeyce çıkar!..

‘Hadi canım’ diyeceksiniz ancak..

İnanın mesele zeka değil!..

‘Oturduğun apartmandan 5 kişinin ismini say’ desen sayamayacak gençlerimiz, ülkede ne kadar fenomen varsa hepsinin ismini sayar..

Sosyal medyayı kullananlar hatırlar..

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL ‘Gençlere Twitter üzerinden gençler PUBG oynamaya ara verip, biraz daha çalışırsanız daha başarılı olacağınıza inanıyorum’ diye Tweet attığında sosyal medyada en çok etkileşim alan tweet olmuştu. Ülkenin yarısı PUBG’un ne olduğunu anlamaya çalışırken, diğer yarısı başkanın paylaşımını ülke gündemine çoktan koymuş, hatta hatırı sayılır fenomenler bile başkan ÇÖL’e tweet atarak konuya dahil olmuştu..

Geçmişteki mağduriyetlerin ne getirdiği yada ne götürdüğü görülen gençleri, çok ilgilendirmiyor. Gençlere bu durumu anlatabilmenin iki yolu var..

Ya ders programlarına zorunlu dün dersi koyulmalı yada gençlerin dilinden anlayan, gençlerle iletişim kurabilen siyasilere  vitrinde  daha çok yer verilmeli..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM