• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Mesut Durgun
Mesut Durgun
sandiklipostasi@gmail.com
YARDIM VE YATAKLIK
 • 0
 • 3243
 • 25 Mart 2021 Perşembe
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

Psikiyatrik sorunları var demiştik, çözüm bulmasını tavsiye edip şifalar dilemiştik. Herkesi kendi gibi sanmaya devam ediyor zavallı.. İnsanları dolandırıcı, düzenbaz, hırsız, gibi görüyor hortumcu, ama kim olduğunu unutmuş biz yine hatırlatalım dedik.   Aslında Kemal Horzum kimdir? SABAH GAZETESİ yazarı Türkan Hiçyılmaz ‘in kaleminden öğrenelim; HORZUM KİMDİR? “1949 Afyon, Dinar doğumlu olan Kemal Horzum, iş […]

Psikiyatrik sorunları var demiştik, çözüm bulmasını tavsiye edip şifalar dilemiştik. Herkesi kendi gibi sanmaya devam ediyor zavallı..

İnsanları dolandırıcı, düzenbaz, hırsız, gibi görüyor hortumcu, ama kim olduğunu unutmuş biz yine hatırlatalım dedik.

 

Aslında Kemal Horzum kimdir? SABAH GAZETESİ yazarı Türkan Hiçyılmaz ‘in kaleminden öğrenelim;

HORZUM KİMDİR?

“1949 Afyon, Dinar doğumlu olan Kemal Horzum, iş hayatına Ankara’daki bir çay ocağı ihalesini kazanarak başladı. Daha sonra Afyon’daki Kızılay Madensuyu ihalesini kazanınca iş dünyasında parlamaya başladı. Horzum, sahibi olduğu şirketlere, MİT eski Müsteşar Yardımcısı Mustafa Arda, emekli G eneral Orhan Süerdem ve bazı eski milletvekilleriyle bürokratları alarak iş dünyasında kolay yükseldi. Turgut Özal’a başbakanlığı zamanında düzenlenen suikastla da ilgisi olduğu iddia edilen Horzum asıl ününü Emlak Bankası’nı dolandırarak kazandı. 1982-1983 döneminde bankayı, Kızılay Şubesi müdürü Fikret Öngen’le birlikte 60 milyon dolar ve 34 milyon İsviçre Frangı tutarında dolandıran Horzum’a 10 yıl hapis cezası verildi.  ortağı olan bankacı Fikret Öngen 9 yıl kaçtıktan sonra 1998’de yakalanarak hapse girdi”

Türkan HİÇYILMAZ Bu haberlerden dolayı şöyle bahsetmiş köşesinde:

” Bu devlet sahipsiz mi? Devletin polisi var, savcısı var, mahkemesi var..  30 senedir hiç gale bile almadıkları safsatalar” demiş, sadece bu olaydan dolayı 10 yıl hapis cezası almak safsata mı?

Emlakbank’ı 90 milyar TL dolandırmak safsata ise vallahi helal olsun. Olayları kıvırmada ve çarpıtmakta üstüne yok, Sandıklı’da şöyle bir söz vardır. “Küçül de cebime gir ” Hortumcu..

Köşesinde yazdığı eleştirdiği, iftira attığı kişiler Kemal Horzum’un dolandırdığı paranın % 1’ni almış olsalar hepsi ilçenin en zengin insanları olurlardı. Yüzü kızarmadan insanları zan altında bırakmaya çalışıyor. Şimdide takmış belediyenin araçlarının benzin giderlerine, o araçları kullanan kişiler özel işine gitmiyor. Her biri belediyenin geçe gündüz işini görüyor. Zanda bırakmak senin en güzel yaptığın iş, yeti artık dokunma belediye personeline çek o pis ellerini o güzel insanlardan ve mutlu yuvalarından. Sen gibi değil o kişiler tertemiz evlerine ekmek götürmek derdinde. Senin bu yaptığının tek açıklaması var ya psikiyatrik sorunun var ya da Ahlâkı değerin iyice kaybolmuş, o kadar yıl hapis yatmakla belki manevi duygularını geri gelmiştir sandık yanılmışız.

“Kahpelik içerde olunca kapı tırkaz tutmuyor” dermiş atalarımız..

 

Yine bir gazeteden çıkan haberde Türkiye Kamuoyunu ne kadar oyalamış, Hortum isimi insanların kafasına nasıl  kazınmış onu göreceksiniz..

 

Milliyet Gazetesi’nde ilginç bir kamuoyu anketinin sonuçları vardı.‘‘Siyasi, Ekonomik, Sosyal “

30.03.2003 tarihli Hürriyet gazetesinden bir köşe yazısından söyle yazıyor;

“Araştırmalar ve Strateji Geliştirme Merkezi’’nin (SESAR) 55 ilde yaptığı bir ankette şu soru sorulmuş:.‘‘Hükümetin en çok hangi yönünü eleştiriyorsunuz?’’Bu soruya verilen cevaplarda birinci sırada şu çıkmış:‘‘Ekonomik kriz yaratanlardan ve hortumculardan hesap sorulmuyor.’’ (Yüzde 44.28)

 

Hâlâ bu hortumcunun kim olduğunu bilmeyen varsa öğrensinler. Yardım ve yataklık yapanlar kimle aşık attığınızı öğrensinler. Körle yatan şaşı kalkar, “kara kazana varma karası bulaşır” derler..

Yarın onun iftiralarına yardım ve yataklık edenler ve küfür, itham içerikli yorumlar atanlar hukukun karşısında bu hortumla beraber hesap verecekler. Saygın iş insanlarına iftira atmak, siyasilere takma isim koymak, zan altında bırakmak nasıl olur göreceksin..

Ben sana acımam, sana yardım ve yataklık yapan o zavallı kişilere acırım. Senle birlikte isimleri anılacak. Devleti 60 milyon dolar ve 34 milyon İsviçre Frangı dolandıran isimle mahkemede sanık olacak. Neyse, Mevlâm Neyler, Neylerse Güzel eyler.

Hoşçakalın…..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM