• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Mesut Durgun
Mesut Durgun
sandiklipostasi@gmail.com
Darbecilerin iki silahı: medya, pravakatörlük..
 • 0
 • 997
 • 02 Mart 2021 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

28 Şubat 1997’de Necmettin Erbakan ve Tansu ÇİLLER hükümetinin, silahlı kuvvetler tarafından istifaya zorlanmasıyla yaşandı. 27 Mart, 27 Mayıs ve 12 Eylül darbelerinin aksine, askerler 28 Şubat’ta yönetime bizzat el koymadı. Bunun yerine medya üzerinden bir savaş verildi. Askerlerin hükümeti görevden zorla almaması da 28 Şubat’ın “post-modern darbe” olarak anılmasına yol açtı. Askerlerin deyimiyle “demokrasiye […]

28 Şubat 1997’de Necmettin Erbakan ve Tansu ÇİLLER hükümetinin, silahlı kuvvetler tarafından istifaya zorlanmasıyla yaşandı. 27 Mart, 27 Mayıs ve 12 Eylül darbelerinin aksine, askerler 28 Şubat’ta yönetime bizzat el koymadı. Bunun yerine medya üzerinden bir savaş verildi. Askerlerin hükümeti görevden zorla almaması da 28 Şubat’ın “post-modern darbe” olarak anılmasına yol açtı. Askerlerin deyimiyle “demokrasiye balans ayarı” yapıldı..

27 Mart, 27 Mayıs, 12 Eylül ve 28 Şubat darbelerinin izleri ve cunta zihniyeti,  günümüzde hala bitmiş değil..

Her darbe öncesi, darbeye zemin hazırlamak için pravakatörler ve basındaki  ‘Satılık Kalemler’ kullanılmıştır..

Yeni nesil, ne kadar mağduriyetlere ve dış mihrakların ülke üzerinde kurduğu oyunlara uzak olsa da, 15 Temmuz darbe girişiminde, darbenin ne denli korkunç ve ihanet olduğunu az çok gördü..

Sosyal medyada yeni trend olan video kanallarında dönem mağdurlarının yaşadıklarını anlatan, kısa videolar dikkat çekmekte ve yoğun izlenme ile az çok genç nesil bilinçlenmekte..

Bu videolardan birinde de dönemin sağcı geçlerinden Arif ÖNEMLİ konuk edilmiş, Arif ÖNEMLİ ifadesinde şöyle söylemekte:

“Bize Yıldız Teknik Üniversitesi’nde namaz kılan iki genci, solcuların komalık ettiği, Kur’an-ı Kerimleri yırtıp, Mescidi yağmaladıkları söylendi ..

Bizde Sabah Namazını Yıldız Teknik Üniversitesinde kılalım, sonrasında solcuları okula sokmayalım diye düşündük” diyor..

O gün orada yaşananların üzerine, 11 yıl ceza alan ÖNEMLİ: “Biz sonra öğrendik.  O GÜN ÖYLE BİR OLAY OLMAMIŞ,  bize mescidin basıldığını iki arkadaşımızın öldüresiye darp edildiğini söyleyenler,  sol görüşlü arkadaşlara da ‘BİZİM ONLARA SALDIRACAĞIMIZI’ SÖYLEYEREK BİZİ BİRBİRİMİZE KIRDIRDILAR” diyerek devam ediyor..

Önceki yazılarımda anlatmak istediğimde tam olarak bu konulardı.  Semih HİÇYILMAZ,  “SOYGUN RÜŞVET CİNAYET İŞTE DERİN DEVLET” kitabında günümüzde yalan dolan üzerine yazı köşesi kuran ‘HORZUM’ için şu ifadeleri kullanmakta:

“Meclis’in Hayali ihracatı Araştırma Komisyonunun raporlarında gördüğümüz hayali ihracatçılardan

biri de Kemal Horzum’dur. Kemal Horzum’un marifetleri sadece hayali ihracat değildir tabiî ki. Horzum’un devletle ilişkisi daha öğrencilik yıllarında başlamış. Daha o zamandan öğrencileri yönlendiren ateşli bir kışkırtıcı olmuştur. Belinde polis tabancasıyla yakalandığı zaman öğrencilerden

temiz bir sopa yemiş. Bu olaydan sonra uzun süre ortalıkta görünmemiştir. Daha sonralarında Seksen darbesi gerçekleşmiş darbe sonracı cuntacı paşaların kurduğu Horozlu Parti olarak bilinen MDP’nin Genel Merkez Binası ve makam aracını HORZUM tahsis etmiş..

Emlakbank,  Özal suikasti, demir kaçakçılığı gibi isnatlarla açılan davaların kovuşturmalarını hep aynı savcı yapmış olması ve bir şekilde serbest bırakılması CUNTANIN  AYAK İZLERİ DEĞİL Mİ NE DERSİNİZ?..

Yazıma başlarken söylediğim gibi darbe ve cunta zihniyeti bitmiş, tükenmiş değil.  İnsanlarımız önce  yazıları değil, yazanları gözden geçirmeli. Kendi hesabını vermeyen, veremeyen karanlık geçmişini arkasına alarak kendini matah bir şey gibi gösterip, din ve ahlak tüccarlığı yapan sözde yazarlara prim vermemeliyiz ..

Geçmişe şöyle bir bakarsanız, darbe zihniyetinin her zaman insanların hassas olduğu,  dini inanç ve memleket meseleleri ile darbeye zemin hazırladıklarını unutmayalım..!!

Tıpkı bu günlerde Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olayların, rektör ataması ile ilgili olduğunu düşünmek nasıl ahmaklık olursa, konuya muhatap sözde yazarın mesnetsiz iddialarına inanmakta o denli ahmaklıktır!..

BİR OKURUMUZ GÖNDERMİŞ PAYLAŞMAMAK AYIP OLUR

BİZİM KÖYÜN GART HOROZU

Gözü kalmış Küllüklerde,

Bizim köyün gart Horozu..

Yem arar govuklar da,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Anlatıyom pis lavuğu,

Arsız biraz kış sovuğu,

Bilir leziz hoş tavuğu,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Tüyü bozuk alaca boz,

Sıkışınca deşeler toz,

Aşağılık birazcık yoz,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Zamansızca açar erik,

Toy kuşları eder şerik,

Herâl kendin sanır ferik,

Bizim köyün gart Horozu..

 

İndirmeden hiç eteği,

Yemek ister bal peteği,

Ahlâksızlık genetiği,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Yaşı geçik hemde koca,

Vakitsizdir sahte Hoca,

Gizli saklı bulur loca,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Uysalları kandırıyor,

Tüylerini aldırıyor,

Kuytu yerde saldırıyor,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Kümes çardak ahır işlik,

Her belde de vardır pislik,

Küüüşş diyorum çalıp ıslık,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Diyom ona engine var,

Davul dengi dengine var,

Kovuyorum puşt yine var,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Küllüklerde yatıyordu,

Olur olmaz ötüyordu,

İbikleyip atıyordu,

Bizim köyün gart Horozu..

 

Herkez bıktı çırt sesinden,

Tanırım kel kafasından,

AFYON  ilin DİNAR ilçesinden,

Bizim köyün gart Horozu..

***

Diğer GÜNDEM

Bir önce ki yazımda, sahte hesap üzerinden Ak Parti Teşkilatında görev alan kişilere iftira ve ağır hitamlarda bulunan, bir sayfanın kime ait olduğunun tespit edildiğine değinmiştim..

Yazımızdan hemen sonra sayfa apar topar kapatıldı. Oysaki sahte hesabın ismini vermedim ..

Siz bir sahte hesap kullanıcısı olsanız, bende sizin değil de başka birinin ismini versem,  siz apar topar sayfayı kapatır mısınız? Yoksa hedefte siz olmadığınız için, daha mı rahat hareket edersiniz?..

Bak Horzum amcasının “Kuzum Fuat”ı meziyetinin sahte hesaptan ibaret olmadığını, sağı solu arayıp,  “Evraklı belge var mı? Verin,  Horzum amcam yazacak.” dediğini de inkar edebilirsin! Ama her zaman söylüyorum bizde her şey ispatlı delilli..

Bu GÜNDEM işi, seni ve beraberindekileri fena bozacak. Bu güne kadar yazışmalar, paylaşımlar hepsi tek tek çıkartılıyor…

Kemal amcanla ilgili adli makamlara verilen suç duyuruları gün geçtikçe artıyor. Adliye koridorlarında birbirinize dilediğinizce evrak alıp verirsiniz artık..

Sizin kötülediğiniz bizim baş tacımızdır… Nüfusa oranla Ak Parti üye artışında,  Afyonkarahisar il  birincisi olan Sandıklı,  Ak Parti İlçe Başkanı Osman IŞIK ve yönetimini tebrik ederim..

Türkiye geneli belediye çalışmaları ile ilgili yapılan memnuniyet anketinde ülke genelinde 2. Olan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL ve her kademedeki çalışma arkadaşlarını canı gönülden kutlarım…

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM