• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Mesut Durgun
Mesut Durgun
sandiklipostasi@gmail.com
Alavere..
 • 0
 • 1055
 • 09 Mart 2021 Salı
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • +
 • -

Geçtiğimiz günlerde Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Belediye Başkanı Mustafa Çöl, üzerinde çalışılan bir projeyle ilgili şehrin en yetkili mercisi Vali beyin makamına sabah saatlerinde giderler. Sayın Vali Gökmen Çiçek, konuyu dinlemekle kalmaz, öğleden sonra yerinde inceleme için Sandıklı’ya gelir. Proje yerinde incelenir.. Çözüm odaklı hizmet erbabı Sayın Valimiz, geldiği günden bu yana, şehrimize […]

Geçtiğimiz günlerde Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Belediye Başkanı Mustafa Çöl, üzerinde çalışılan bir projeyle ilgili şehrin en yetkili mercisi Vali beyin makamına sabah saatlerinde giderler. Sayın Vali Gökmen Çiçek, konuyu dinlemekle kalmaz, öğleden sonra yerinde inceleme için Sandıklı’ya gelir. Proje yerinde incelenir..

Çözüm odaklı hizmet erbabı Sayın Valimiz, geldiği günden bu yana, şehrimize tam adaptasyon ve yüksek tempo ile hizmet vermek için gece gündüz gayret gösteriyor..

‘ÇİVİ ÇAKANDAN ALLAH RAZI OLSUN ‘

ÖTE YANDAN Ay bitmeden başlaması planlanan, tekstil atölyesinin sahibini arayarak ‘Sandıklı işsizliğin ez az olduğu ilçe, ne işin var Sandıklı’da’ diyende maalesef AFYONKARAHİSARIMIZIN YETKİLİLERİNDEN BİRİ..

Evet kurulan yer bir atölye, fabrika değil!

Başka bir ilçeden Sandıklı’ya geldi. İşsizliğin en az olduğu ilçe denilen, Sandıklı’da aldığım bilgiye göre buraya iş için yapılan başvuru sayısı 400’ün üzerinde ..

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, halka verdiği tekstil fabrikası sözünü yerine getirmek için ilk adımı attı..

‘Burası bir atölye fabrika sözü verdin’ diyen çakma yazar, aslında işin bir atölyeden ibaret olmadığını çok iyi bilmekte..

Firma Dinar siyasetinin altyapı ve tekstile uygun yer taahhüdü ile Dinar’a yatırıp yapmış, ancak verilen taahhüt yerine getirilmemiş. Firma Dinar ilçesine 500 kişi istihdam etmek için gelmiş, ancak ATÖLYE’den FABRİKAYA GEÇEMEMİŞ, BÜYÜMELERİNE İMKAN SAĞLAYACAK YENİ YER ARAYIŞINA GİRMİŞ..

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün girişimleri ile Sandıklı’ya yatırım yapma kararı almış..

İddialara göre firmanın Dinar’da faaliyet gösterdiği atölye binası, bir siyasinin yakını tarafından banka yolu ile 4 milyon 200 bin Türk Lirası karşılığı alınmış..

Bu alımdan dolayı Dinar ilçesi içinde “tekstil firması olduğu için kiracılı yer” mantığı ile alındığı ve bu alım sebebiyle firmada vaat edilen istihdam yaratacak merkez binanın yapılmayacağı algısı oluştuğu için Dinar’dan gitme kararı aldıkları kanısı oluşmuş.. Dinar halkının bu kanısı doğrumu? Yanlış mı? Bilemem…

Firmanın Dinar’dan, Sandıklı’ya gitmemesi için birilerinin firma yetkililerini arayarak “SANDIKLI’DA NE İŞİNİZ VAR? Demesi kiracıyı mı kaybetmemek için? İstihdamı mı kaybetmemek için? Varın siz karar verin..

‘Otuz yıllık gazeteciyim’ diye ortalıkta gezen çakma yazara bu konuları sorduğumuzda, “Görmedim duymadım bilmiyorum” diyerek üç maymunu oynarken istikametini kaybetmiş..

Emirdağ’a kancayı atmış. Emirdağ siyasilerine tavsiyem ‘bugün haber yapıyorum ayağına, tırtıklar yarın verdiğinizle doymaz. İstedikçe ister. Vermekle doyuramazsın. Dur çektiğiniz yerde methiyeler düzen kişinin nasıl aleyhinizde yazılar yazdığını okurken bu defada yazmamak için para istediğini görürsünüz dikkat edin iyiliğinizden maraz doğurtur..”

***

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadınlar Gününüz kutlu olsun..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM