• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Nisan Maya Türk Klavye Takımı’nın yine gururu oldu

Nisan Maya Türk Klavye Takımı’nın yine gururu oldu

Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu’nun (INTERSTENO) Çekya Temsilciliği tarafından düzenlenen “ZAV 100 Uluslararası İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası”nda Türk takımı, 4 madalya kazanırken, Dünya Klavye Şampiyonu Nisan Maya Tunçoğlu dakikada 699 net vuruş yaparak gurubunda birinci oldu. 2020 ZAV 100 Uluslar arası İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası 21 – 24 Kasım’da yapıldı. Çekya, […]

Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Bilgi İşlem ve İletişim Federasyonu’nun (INTERSTENO) Çekya Temsilciliği tarafından düzenlenen “ZAV 100 Uluslararası İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası”nda Türk takımı, 4 madalya kazanırken, Dünya Klavye Şampiyonu Nisan Maya Tunçoğlu dakikada 699 net vuruş yaparak gurubunda birinci oldu.

2020 ZAV 100 Uluslar arası İnternet Bilgisayar Klavye Şampiyonası 21 – 24 Kasım’da yapıldı. Çekya, Almanya, ABD, Belçika, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İtalya, Lüksemburg, Macaristan, Rusya, Slovakya, Polonya ve Türkiye’den 1132 kişinin katıldığı yarışmada, Türk Milli Takımı ferdi ve takım halinde şampiyonluğa imza attı. Yarışmaya Afyonkarahisar Sandıklı Ortaokulu’ndan katılan Nisan Maya Tunçoğlu, dakikada net 699 vuruş yazarak “0-12 Yaş Küçükler Kategorisinde” şampiyonluğu kazandı. Cumhuriyet Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Tunçoğlu, yaptığı açıklamada Dünya Klavye Şampiyonasında Dünya Rekoru kırdığını ifade etti. Şampiyonluklar ve Ülkenin adını Dünya’ya duyurmanın gurur verici olduğunu belirten Tunçoğlu, “Dünya şampiyonu olduktan sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın beni aramasıyla son derece mutlu ve motive oldum.

Yeni yarışmalara daha iyi hazırlandım. Çekya’da düzenlenen yarışmada toplam 12 madalyanın 4’ünü ülkemiz aldı. Ve takım olarak şampiyon olduk. Bu yarışma da Dünya Birinciliği elde ettim ve bu başarıyı da kimseye kaptırmak istemiyorum” dedi. Afyonkarahisar Sandıklı’nın adını alacağı başarılar ile daha da duyurmak istediğini belirten Tunçoğlu derslerden kalan vakitlerinde sürekli klavye çalışmaları yaptığını belirtti. Arkadaşlarına da tavsiyelerde bulunan Tunçoğlu, “Pandemi sürecini çok iyi değerlendirdim. Okul derslerimi uzaktan takip ettim. Kalan vakitlerimde ise günde en az 1 saat klavye çalışması yaptım. Bu çalışmalarımı hem ana dil hem de 15 ayrı dilde gerçekleştirdim. Bu süreçte arkadaşlarıma tavsiyem, derslerini çok iyi takip edip, kalan zamanlarını da çok iyi değerlendirsinler. Hangi konuda yetenekleri varsa üzerine gitsin ve çalışmaya devam etsinler” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM