GÜN FM DİNLE
 • DOLAR
  $2.372,0600
 • EURO
  $1,7521
 • ALTIN
  $63.906,4900
 • BIST
  1,1965
KİMYASI BOZULMUŞ..

KİMYASI BOZULMUŞ..

Hz Mevlâna:

“Bozuk olunca maya, ne ar tanır ne haya…”   sözüne tam uyan organize iftira merkezi şimdide din istismarcılığına bürünmüş..

“Ders almıyor insanoğlu..

Oysa, yol göstersin diye kaç kitap indi?

Kaç peygamber?

Kaç cüz?

Kaç dua?

Kaç nasihat?

Kaç ayet?

Yine de Allah’tan korkmuyor insanoğlu..

Kandırıyor.. Yalan söylüyor.. Utanmıyor.. Bir türlü ‘insan’ olamıyor”.. 

Demiş organize iftira merkezi ,ne de güzel anlatmış köşesinde kendini. Dinden, imandan, ahlaktan, bahsetmeye başlamış. Bizim yazıların faydası olmuş organize iftira merkezinde, büyük değişim var. Dini imanı para olan birinin cüz den duadan, ayetten bahsetmesi kolay değil…

Geçmişteki yediği erikleri unutmuş her halde  şimdi de dini, imanı, ahlakı ve maneviyatı dilinden düşürmez olmuş.  Sahte inançlı çıkarcı bezirgân..

 

Bu olayın tek izahı var kimyası bozulmuş, şaşırmış garibim. Allah kimsenin aklını başında almasın. Şimdi soracaksınız ‘neden böyle dua ettin?’ diye, adam şaşırmış dedik ya; kendine olur olmaz dedikoduları taşıyan ve rumuzlu yorumlar yapanları satmaya başlamış, tehdit ediyormuş. Daha fazla bilgi gönderin yoksa kimliğinizi açık ederim dermiş sadakatsiz..

Tabi bunlar bir bir mahkemede ortaya çıkacak..

Neyse konumuza gelelim ulusal basında kendi hakkında çıkan haberleri görünce çok kızmış bezirgân başı,  kudurmuş..

 

“Be­nim hak­kım­da ne söy­ler­ler­se söy­le­sin­ler önem­li de­ğil, çünkü hepsine verecek cevabım var..  Eski defterleri açıp, Google’den saçma sapan şeyleri yazıyorlar” demiş..

18 Nisan 2012 tarihinden Takvim gazetesinde çıkan haberde: “Dönemin Başbakanına kurşun sıkan Kartal Demirağ’a para gönderdi” manşeti  saçma sapan bir şey mi? Ondan dolayımı cevap vermedin?..

 

Yoksa Sabah Gazetesi 29 Eylül 1988 “Ahmet Vardar, Hesap Sordu?”  Haberinden Tüyü bitmedik yetimin hakkı olan 100 milyardan çok paranın nere gittiğini sorduğu saçma sapan bir haber mi? Hepsine verilecek cevabım var diyorsun hadi ver cevabı !!..

Yoksa;

11 Ağustos 1985 tarihli Sabah gazetesinin manşetinde “YİYİN EFENDİLER YİYİN!” haberi de mi saçma sapan..

Yoksa;

“EMLAKBANK’ı yaklaşık 60 milyon dolar ve 34 milyon  İsviçre Frangı dolandıran, Kemal Horzum” diyen MİLLİYET GAZETESİ’NİN haberi de mi saçma sapan bir şey ?

 

İpi Çürük Kemal usta..

Eskiden, kendir ve keten liflerinden çul, yular, ip, urgan ve halat gibi günlük işlerde kullanılan eşyalar yapılırmış. Bu işlerle uğraşan, hileli malzeme ile çürük ip yapan Kemal Usta adında biri varmış. Hatta bu adama İpi Çürük Kemal Usta demeye başlamışlar. Bu ustanın yaptığı ip ve urganlar olmadık yerde kopar, birçok kazalara sebep olurmuş.

Bir gün, derin bir kuyuya bir hayvan düşmüş.

Kuyuya inmeye hazırlanan biri, ev sahibinden urgan istemiş.

Getirilen urganı beğenmemiş:

– Bu urgan, İpi Çürük Kemal Usta’nın malıdır. Onun ipiyle kuyuya inilmez, demiş.

– Haksızlık ediyorsun, Kemal Usta’nın ipiyle kuyuya inilir, ama aynı iple çıkılır mı? çıkılmaz mı? orasını bilmem, deyince çevresinde bulunanlar, gülüşmüşler. Kemal ustanın ipi ile şimdilik kuyuya inenler yarın nasıl çıkabilecek bakalım.

Şimdiden Belediye ve Başkanlık için çaba göstermiş olduğunuz hazırlıkları anlayışla karşılıyoruz. Yalnız başkan yardımcısı ipi çürük Kemal usta olursa işin içinde çıkılmaz olur benden söylemesi;

“Mevlâ Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler..

Bugün, zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü, Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir.

Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Mesut bey kendi aramızda para toplayalım ödeyelim malum şahsın haracını. Çok sıktı bu muhabbeti bizi. Belediyenin parasında tüyü bitmemiş yetimin hakkı var ordan almak yakışmaz. Aramızda 3 5 demeyelim. Afyonun haber sitesinde zır zır zır güzelim memleketimi konuşması yetti artık.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM