GÜN FM DİNLE
 • DOLAR
  $2.355,2000
 • EURO
  $1,5569
 • ALTIN
  $60.340,2900
 • BIST
  1,1984
KENDİSİ GİTTİ, ARKASINDA ENKAZ BIRAKTI

KENDİSİ GİTTİ, ARKASINDA ENKAZ BIRAKTI

Sekiz yıl görev yaptığı Sandıklı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Valilik kararnamesi ile Afyon İl Millİ Eğitim Müdürlüğü’ne araştırmacı olarak tayini çıkan Sayın Emin Karaosman ilçede telafisi zor enkazlar bıraktı.

aricinde her şeyle uğraşan Karaosman, Sandıklıda eğitimin temelleri ile uğraşarak telafisi zor enkazlar bıraktı. İlçede kutuplaşma oluşturarak siyasi şovlarla belediye başkanı, ilçe başkanı belirleme noktasında varacak şekil de toplantıların içerisinde bulunması, tek gayesi eğitim olması gerekenlerin bu tarz davranışları içerisinde olması ilçe halkı tarafından da tasvip görmemişti.

KİŞİLERİN DEĞİL EĞİTİMİN KIRMIZI ÇİZGİSİ OLMAK LAZIM

Bazı kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri tarafından öteden beri eğitimin kötüye gittiği dinlendiriliyordu. Üzerindeki baskıyı ve eleştiriyi azaltmak ve taraftar toplamak amacıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürü Karaosman daha ileri giderek öğretmenleri kutuplaştırıp bazı öğretmenleri organize etmiş 16 Mayıs 2019 günü Ak parti ilçe başkanlığına gidilerek “Emin Karaosman bizim KIRIMIZI ÇİZGİMİZDİR” diyerek iktidar partisine ültimatom verdiresiye kadar gidilmişti. Eğitimi kişiselleştirmek, Kırmızı Çizgi haline getirmekle eğitim camiasında Emin’ci olan, Emin’ci olmayan diyerek kutuplaşmaya götürerek zarar vermiştir. *Eğitimdeki kılık kıyafet uygulamasına Valilik kararnamesi olmasına rağmen, saçı sakalı ile bir idareciye yakışmayacak kılık ve kıyafetle Sandıklı ilçe milli eğitim müdürlüğünü temsil etmesi, vatandaşlar ve eğitme gönül vermiş öğretmenler tarafından eshefle karşılanmıştı. *Temsil ettiği makam gereği eğitimciler dâhil herkesle barışık olup ilçesinin eğitimini belli bir noktaya getirmesi beklenirken, bütün kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum örgütleriyle geçimsizliği sebebi ile ilçe eğitimi geriye gitti. Hatta tercih edilen bazı başarılı okullar kapatıldı, bazıları da başarısızlığa itildi. *Toplum nazarında kıymet görmeyen kişilerin milli eğitim üzerindeki etkisi eğitimin kalitesini bir kat daha aşağıya indirmişti.

SADECE EĞİTİMLE UĞRAŞSAYDI SANDIKLI HAK ETTİĞİ YERE GELİRDİ

*Rehberlik Araştırma Merkezi Sandıklı’da YOK, Dinarda VAR.

*Bilim Sanat Merkezi Sandıklı’da YOK, Dinarda VAR

*Zafer Kalkınma Ajansından Proje Desteği Sandıklı’ya YOK , Dinar’a Kızılören’e ve diğer ilçelere VAR .

*Sosyal Bilimler Lisesi

SANDIK’LIDA YOK BOLVADİN VE DİNAR’A AÇILDI

*LGS de Sandıklı ilçeler arasından en gerilerde

*YKS de Sandıklı ilçeler arasından en gerilerde

ENKAZI SAYMAKLA BİTMİYOR

Sekiz yıl görev yaptığı süre boyunca İmam hatip okullarının müdürlerini sık sık değiştirerek, imam hatip okullarındaki öğrenci sayılarını ve başarılarını düşürdü.

*8-10 yıl önce bugünkü öğretmen kadrosuyla % 90’lık başarıyla üniversiteye yerleştirme düzeyi olan bir okulun seviyesini %35’lere %40’lara kadar düşürdü.

*Yine 10 yıl öncesinde yerleştirme oranı % 70’lerde olan Anadolu Lisesini bundan 5-6 yıl önce kapatarak orta okuldan mezun olan öğrencilerin memleketinden eğitim alma imkanını elinden alındı. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi “Bir makama gelmek maharet değil, o makamın hakkını vermek önemlidir.” sözlerini burada hatırlayalım.

SANDIKLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE EBUBEKİR BOZKURT ATANDI

Emin Karaosman’dan boşalan Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Ebubekir Bozkurt getirildi. 1981 Akşehir doğumlu olun Bozkurt Çobanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü iken Sandıklı ilçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Evli ve iki çocuk sahibi olan yeni Milli Eğitim Müdürüne başarılar dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM