GÜN FM DİNLE
 • DOLAR
  $1.971,0400
 • EURO
  $0,6696
 • ALTIN
  $34.563,7700
 • BIST
  1,1938
Başkan Mustafa Çöl’den Bomba açıklamalar -2-

Başkan Mustafa Çöl’den Bomba açıklamalar -2-

Yapılan ve yapılacak olan yatırımları “Canlı” yayında anlatan Başkan Mustafa Çöl, Hüdai Kaplıcaları, Depremzedeler, Sosyal Medya ve TOKİ hakkında açıklamalarda bulundu.

-‘Hüdai Kaplıcaları yeni sezona hazır”

Pandemi nedeniyle uygulanan kapanma döneminde Hüdai Kaplıcalarının alt yapı sorunlarının hızla tamamlandığını belirten Başkan Çöl, “Kapanma sürecinin kaplıca ile ilgili birçok çalışma yaptık ve sezona hazır halegetirdik. Misafirlerimizi çok özledik inşallah buluşma çok yakın zamanda olacaktır. Kaplıca bölgemiz bizim baş tacımız ve çok önem verdiğimiz bir yer. 2014 yılında seçildiğimizde burası tamamen keşmekeş bir yer haldeydi. İşletmeleri belediye bünyesine aldık. Odalar ile alakalı sistemleri değiştirdik ve o günün şartlarında market, restaurant ve kafeler gibi yerler yaptık ve vatandaşlardan oldukça güzel yorumlar aldık. Ben çocukken babaannemler ile kaplıcaya gittiğimizde, “Yine mi eşya götüreceğiz artık yorulduk. Orada da bakkal var” dediğimizde o dönemlerde 1 liralık şeyler orada 5 liraya satılıyordu. Bende kendime dedim ki, “Bir gün buraya poşetler ile gelen insanlar, öyle bir gün gelecek ki poşet poşet buradan eşya götürecek ” dedim. Ve güzel bir çalışma yaparak kat kat fazlasını görmeye başladık. Marketimizin yanındaki restaurantı yeniledik ve muhteşem bir restaurant ortaya çıktı. Bu sadece kendi personelimiz yaptı. Çok emek verdiler ve kıymetli vakitlerini harcadılar hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

-“Sosyal medyayı 3’e ayırıyorum”

Sosyal medyada vatandaşlara hitap etmenin önemli olduğunu aktaran Başkan Çöl, “Sosyal medyayı 3’e ayırıyorum. İnstagram’da gençler ile ilgili paylaşımları yapıyorum. Soru cevaplar geliyor. Gençler ile ilgili iletişim kurabilmek bu dönemde çok önemli. Sandıklı ile ilgili çalışmalara genelde Facebook’tan genelde hepsi Sandıklı’lı olduğu için, Ülke gündemi ve Dünya gündemi konuları ise Twetter’den paylaşım yapıyorum. Ciddi konuda bir kitlemiz var. Oradaki paylaşımlarımızda ülke genelinde bir etkileşim oluyor. Hemen hemen üst bürokrasi ve siyaside olan herkes ile görüşüyoruz. İnanılmaz derecede dostluk ağını ve çevreyi genişleten bir iletişim ağı. Ve bunlar tamamen gerçek kullanıcılar. Muhtemelen Partimizin de bu noktadaki çalışmalara destek olmak için bir proje ve programı var ve bende görev alacak gibiyim. Tabi ki elimden geleni fazlasıyla yapmaya hazırım. Çalışmaları hazırladım inşallah bununla alakalı genel merkezimizde bir çalışma başlatacağız. Elimden geldiğince faydalı olabileceğimize inanıyorum. Çünkü bu işler organizasyon ve tasarlama işleri 3 cümle yazdığınız zaman bile ortalık bir anda değişebiliyor” dedi.

-“Depremzedelerimizi hiçbir zaman unutmadık”

Elezığ ve İzmir depreminde hayatını kaybedenlere rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyen Başkan Mustafa Çöl, “Bizim bu alanla ilgili deneyimli personellerimiz var. Alanında uzman üniversitesini okumuş. Dedim ki onlara, “Bir çalışma yapalım. Bizim bölgemizde deprem bölgesi. Allah korusun bir dakika sonrasında ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz. Böyle durumda ne yapabiliriz” dedim. Bozulmayacak gerçekten o deprem anında kullanılabilecek malzemeler, battaniye, ısıtıcı, çadır gibi malzemeleri temin ettik. Böyle bir afet durumda biz onların hemen sevkiyatına başlayabiliyoruz. Rabbim inşallah afetlerinden korusun. Böyle bir durumda anında müdahale edebiliriz. Yakınımız ve uzağımız fark etmez . Bunun yanında anons yaptığımız zaman çok kıymetli Sandıklı’nın fedakar insanları anında bir şeyler getirip paylaşıyorlar. Bu ilçe birbirine destek olmayı seven, paylaşmayı seven güzel ve kadim bir ilçe. Ecdadımız dedelerimiz, ninelerimiz bunu fazlalıkla yapmışlar. Osmanlı döneminde ülkemizin dış borçları için ödeme yapmışlar. Adına altına bastırılan bir şehir olmuş Sandıklı. İstanbul’dan sonra adına altın basılan tek şehirdir Sandıklı. Bununla ilgili bir çalışmamızda var darphane ile görüştük ve bu altınla ilgili minyatür bir şeklini bastırıyoruz. İnşallah Sandıklı’mız en güzel yerlerde ve alanlarda temsil ettiğimiz yerlerde onları Sandıklı adına taktim edeceğiz. Yardım kampanyalarında 4-5 gün içerisinde tırlar dolusu malzemeleri gönderdik. Şükürler olsun. Ben her zaman şunun altını çizmek istiyorum. Bizler Ramazan ayında dinimizin vecibesi olarak zekat ve fitrelerimizi veriyoruz. Malımızın vücudumuzun sadakası hükmüne geçiyor ve belayı kazayı önlüyor. Ben afet durumlarında bu tür yardımların da şehirlerin sadakası ve zekatı olduğunu düşünüyorum ki, şehirlerimizi oradaki afet zedelerin duası ile şehirlerimiz korunuyor diye düşünüyorum. Birçok büyük şehirler bile bunun onda biri bir yardım yapamadılar beklide. Bizim gönlümüz büyük, ruhumuz büyük bu konuda tekrar Sandıklı’lı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

-“Çalışmalarımız hızla başladı”

2019 seçimlerinden sonra 4-5 aylık normal bir dönem sonrası ekonomik bir sıkıntı olduğunu belirten Başkan Çöl, “Bu dönemden sonra da Kovid-19 başladı. İkinci dönem belediyeciliğin tecrübelerini 4-5 ay gibi bir sürede ortaya koyduk. Kazandıktan sonra hayırlı olsun, gelmeler gitmeler çok olur. Yatırım için konsantre olup bir şeylere başlamanız 8 ay 1 yılı bulur. İkincisinde zaten olaya hakimsiniz ve tecrübelisiniz çok hızlı bir şekilde bu manevrayı kapattıktan sonra inanılmaz hızlı projeler ürettik. Bu projelerin kabulüydü, onayıydı derken çok şükür bu yerlere geldik. Çok şükür o zaman bunları yapmışız. Afyonkarahisar ili ve ilçelerinde en fazla ihaleye çıkan, en fazla hizmet eden, en fazla işe başlayacak olan belediyeyiz şuanda. Bakıyorsunuz Sandıklı bir ilçe etrafımızda bir sürü il var. Millet bahçesi gibi büyük bir projenin ilçede başlatan ve ihalesine il çıkan yeriz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın destekleri ile alan bir şehiriz. Kültür Merkezi Kütüphane projemizin temellerini atacağız. Hemen olmuyor bazı şeyler proje daha çok sürüyor. Proje 1 yıl sürüyor. Önemli olan burada bunları yaparken kasanızdan para çıkması ile yapmak ile Devletten destek alabilmek çok çok farklı. Biz bunları devletimizin desteğini alarak yapıyoruz. Yoksa kendi başımıza belediye olarak yapmasını da biliriz ama biz o bütçemizi daha farklı kaynaklarda harcıyoruz önemli olan da budur. Sandıklı belediyesinin tarihine bakın en fazla hibe ve destekler ne zaman geldi. Afyon genelinde bizim aldığımız hibeler ciddi ses getiriyor. 4. Etap TOKİ çalışmamızı başladık ve hatta bir kısmı bitti. 14 işyerimiz ve 253 kardeşimizi ev sahibi yapacağız. İnşallah bir aksilik yaşamaz isek bu yıl sonunda evlerimizi teslim edeceğiz. Biz burada kaplıcada işlettiğimiz market usulünde bir market sözü vermiştik. İnşallah işyerimizi de altık ve buraya bu marketin yapılacağı müjdesini de vermiş olayım. Bunun yanında 5. TOKİ’de başlayacak. Daha ciddi ve daha büyük bir proje ile inşallah yeni vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız” dedi. > DEVAM EDECEK.. >

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM