• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hayvan pazarlarında hareketlilik başladı

Hayvan pazarlarında hareketlilik başladı

Kurban Bayramına sayılı günler kala AFyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde hayvan pazarında kurbanlık hayvan satışları hız kazandı. İlçede her hafta Pazar günleri kurulan hayvan pazarında alıcı ve satıcılar bir araya gelerek sıkı pazarlıklarla kurbanlarını almaya başladı. Pazarda büyükbaş hayvanlar 30 bin lira ile 150 bin lira arası, küçük baş hayvanlar ise 3 bin lira ile 12 bin […]

Kurban Bayramına sayılı günler kala AFyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde hayvan pazarında kurbanlık hayvan satışları hız kazandı.

İlçede her hafta Pazar günleri kurulan hayvan pazarında alıcı ve satıcılar bir araya gelerek sıkı pazarlıklarla kurbanlarını almaya başladı.

Pazarda büyükbaş hayvanlar 30 bin lira ile 150 bin lira arası, küçük baş hayvanlar ise 3 bin lira ile 12 bin lira arasında satışı yapılıyor.

Hayvan satıcıları pazarda daha çok küçük baş hayvanlara rağbetin olduğunu belirtirken, büyük baş hayvanlarda ise sadece fiyat sorulduğunu ifade etti.

Öte yandan pazarın en büyük hayvanları olan Kemal Doğutaş’a ait 1’er tonluk 2 dana ise her biri 150 bin liradan ikisi 300 bin liraya alıcısını bekliyor.

Büyük Baş Hayvan satıcısı Hüseyin Erol, “Şuhut dan Sandıklı ya kurbanlık satışı için geldik. Kurbanlıklarımız 35 ile 40 binliradan başlıyor 150 binliraya kadar gidiyor. Simentel Danamız var 75 binlira diyoruz tahminim 600 kilogram gelir. Pazarlar durgun gidiyor. Çok durgun gidiyor. Yüzde on alışveriş var. Fazla bir alışveriş göremedim. Vatandaş bayram haftasını bekliyor. Vatandaş almıyor. Dolaşıp dolaşıp gidiyor. Sadece sorup geçiyor. Nedeni fiyatların yüksek olması” dedi.

Kemal Doğutaş, Pazarda ki en büyük hayvanlarının satışını yapmaya çalıştığını anlatarak “Bizde bir ay önce başkasından aldık. Dananın bir tanesi bir ton 50 Kilogram. Alıcısını bulursak satacağız. Az önce birisi ile pazarlık yaptık alış-veriş gerçekleştiremedik. 155 bin lira istiyorduk. 150 bin liraya düştük.”dedi.

Küçük Baş Hayvan Satıcısı Gökhan Oğuz, “Küçük Baş hayvanlar 5 bin liradan başlıyor. 13 bin liraya kadar var. Büyük baş hayvan satışı azıcık durakladı diyorlar. Ama küçükbaş satışları iyi güzel satılıyor.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM