GÜN FM DİNLE
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
103 MOR AMİRAL

103 MOR AMİRAL

Şu son 100 yıllık süreçte, savaşa savaşa, bata çıka, yoklukla yoksullukla,  geldiğimiz son nokta, birde salgın ile imtihanımız var olur iken, kimimiz gezmenin, kimimiz Entübe halinde nefes alamaz iken, yakınlarımız sevdiklerimiz Darül-Beka’ya göç etmişken, ekonomi dar boğazdayken, bir yandan z kuşağı gençliğine İstanbul sözleşmesi saçmalığını anlatmaya çalışırken, halimiz ne  kötü, ne şahane.

İç güveysinden hallice, Hamd olsun geçinip gidiyoruz.

Bir şekilde, bir sebeple, SONSUZ KUDRET, bizi bu Aziz Vatanda, var ettiği müddetçe.

Halen zihinlerinde eski Türkiye özlemi taşıyan Millet iradesini yok sayan  103 Emekli Amiral, “Amiral battı” oyununun hengamesine kapılıp Montrö boğazlar sözleşmesini bahane edip “Laiklik elden gidiyah, Vallahi darbe çağırırım bak” İmasında bulunmuşlar.

15 temmuzda, orgeneral rütbesinden, morgeneral rütbesine donları ile terfi eden, fettöşün adamlarının halini elbet unutmadılar. Ama adım atmaya mecalleri yok iken, hoppala paşam, Malkara Keşan bu meydan okuma, bu cesaret nerden , nereden Yok yani  mor generalden sonra , dom dom kurşunu İle seriye mor amiral eklemek gerekiyorsa, Yeter ki devlet baba vur desin vuralım, öl desin  ölelim ,

Yeryüzünde var olan misafirliğimiz geçici elbet ama tapusu bizim olan bu VATAN namusumuzdur. İlelebet!

Gelelim meselenin özüne!

Yunan adalarına yerleşen A.B.D ordusunun güdümünde, Bidon efendi’nin tabiriyle , yakında geliyoruz  bizim çocuklar ses verin bir hele evet darbe imasında bulunan bu 103 şahsiyetin aslında vermek istediği net  mesaj:

bidon ve avanesine “Biz emrinizdeyiz beklemedeyiz”

Gelelim bidona

Boşuna askerleri ile kuşatmadı bidon efendi.

Çift okeye dönen yunanistanın dedeağaç şehrini, fakirliğin diz boyu değil, yüzünden okunduğu , ccvid 19 ile birlikte tamamen insiyatifin Abd kontrolünde olduğu olimposun şımarık çocukları, sıranız gelince sizi  tokatlamak ve tarihte olduğu gibi vilayetimiz yapmak, ant olsun  boynumuzun borcu belki bugün, belki yarın, belki yarından da yakın.

Gelelim bize

Türk silahlı kuvetlerinin , hava kuvvetlerine ait gökyüzünde  modern  Ebabil kuşları ile varlığını tescil ettiren, Karada İman gücü ile kendini var eden mavi vatanda küffara kök söktüren , düşman gemilerinin dümenini kitleyen teknolojiye sahip bir ülkenin  fertlerine saldırmak imkansız olunca geriye kalan tek seçenek , üç tarafı denizlerle çevrili olan yaşadığımız coğrafi konumda denizaltından saldırmak.

Anladınız mı şimdi neden 103 mor amiralin Mortingen sabunluk kıvamında iken neden 101 dalmaçyalı köpek gibi havladığını Çünki tasmalarını tutanlar böyle istedi.

Sözün özünde bize ayrılan bu son düzlükte yaşadığımız, var olduğumuz  ruh duvarlarımızda hayallerimizi süsleyen tabloların yanında, bir Av tüfeğinide Misafir eylemek, hayallerimizi, umutlarımızı, çocuklarımızın yarınlarına ipotek koymaya çalışan 103 dalmaçyalı ve avanesine, zamanı gelince Bir dom dom kurşunu ile haddini bildirmek gerek.

Akli dengeniz yerindeyse, şöyle Jan Janlı kımıl kımıl, dört vesikalık fotonuz, birde kafa kağıdınız, yanınızdaysa, koltuğunuzun altına yarım kapaklı dosyayı da sıkıştırdık mı, geriye kalan uygun adım marş, av tüfeği ruhsatınız beş yıllığına hayırlı olsun.

Gecenin son sözleri iki gözüm Ahmedin şu şarkısında Yüz bulsun

” Usta değil, acemi bir işçiyim ben

Onurlu bir kalkanın neferiyim ben

Dostun dostu, düşmanımın eceliyim ben

Bilipde söylemeyen diller utansın”

5 Nisan 2021

HÂKTAN EMRE KUL

CEBİMDE HİKAYELER

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM